۳CX Client چیست و چگونه کار می کند؟

بازگشت به 3CX

کلاینت ۳CX این امکان را فراهم می سازد که تماس های دفتر خود را اعم از برقراری تماس یا دریافت تماس حتی زمانی که در دفتر حضور ندارید از دسکتاپ یا گوشی های هوشمند مدیریت نمایید. ۳CX Client با استفاده از یک هدست می تواند به عنوان جایگزین کامل تلفن رومیزی با طیف گسترده ای از ویژگی ها مانند: کشیدن و رها کردن تماس برای انتقال آسان، تنظیم کلید های قابل برنامه ریزی HotKeys، راه اندازی تماس از CRM و امکاناتی بیشتر عمل کند.  

کلاینت ۳CX همچنین می تواند تماس ها را با استفاده از SoftPhone داخلی یا یک تلفن IP قابل پشتیبانی (CTI) ایجاد نماید.

 

برقراری تماس

می توانید طبق روش های زیر با ۳CX client تماس برقرار سازید:

 • استفاده از پد شماره گیری یا Keypad: روی دکمه  کلیک کرده سپس شماره مورد نظر را وارد کرده و در آخر دکمه Call را بفشارید.

 • Phonebook یا لیست مخاطبین: روی دکمه Contacts  در منوی پایین کلیک کنید سپس مخاطب مورد نظر را با استفاده از دوبار کلیک یا راست کلیک انتخاب کرده و دکمه Call را بزنید.

 • Hotkeys: از یک کلید یا ترکیبی از کلیدهای روی صفحه کلید خود استفاده کنید.

 • سوابق تماس یا Call History: روی دکمه Call History  در منوی پایین کلیک کرده و تماس مورد نظر را پس از جستجو و انتخاب می توانید مجدداً شماره گیری نمایید.

 • Presence screen: بررسی کنید که آیا فرد قبل از برقراری تماس در دسترس است یا خیر. روی دکمه Presence  کلیک کرده و مخاطب مورد نظر را جستجو و انتخاب نمایید.

 

Hot Keys (فقط در ویندوز و مک موجود است)

استفاده از ویژگی Hot Key به شما کمک می کند تا بتوانید با استفاده از صفحه کلید تماس ها را ایجاد کنید ویا پاسخ دهید. به عنوان مثال، نیازی به باز کردن کلاینت برای فشار دادن دکمه پاسخ ندارید؛ فقط با فشار دادن ترکیبی Shift + A بر روی صفحه کلید خود می توانید تماس بگیرید.

روش فعال سازی Hot Keys:

۱- روی دکمه Gears  برای ورود به تنظیمات کلیک کنید.

۲- روی Hot Keys کلیک کنید.

۳- معمولاً این سرویس بطور پیش فرض غیر فعال می باشد. روی آن کلیک کرده و دکمه Enable keyboard shortcut را چک کنید.

۴- ترکیبی از کلیدها که به عنوان Hot Keys در اختیارتان هستند را انتخاب نمایید. کلید های Ctrl، Alt و Shift را می توانید همراه با حروف و اعداد ترکیب کنید. توجه داشته باشید: نامه ها، اعداد و کلیدهای عملکرد خاص (درج، حذف، صفحه بالا، صفحه پایین و غیره) باید با کلیدهای Ctrl، Alt و Shift ترکیب شوند تا کلید Hot Key ایجاد شود. کلید F1 – F12 این محدودیت را ندارند.

۳CX Client  در سیستمهای مک یک Hot Key برای کپی دارد Cmd + 3 که نمی توان آنرا غیرفعال ساخت.

نکته مهم: از ترکیب کلید هایی که برای سیستم ویندوز شما بکار می رود استفاده نکنید، زیرا نمی توانید از دو ترکیب در یک زمان استفاده نمایید.

 

روش برای برقراری تماس با استفاده از  Hot Key “کپی اعداد  از کلیپ بورد”:

۱- یک صفحه وب، فایل متنی یا هر فایل دیگر را باز کنید و عددی را که میخواهید شماره گیری کنید را برجسته یا HighLight نمایید.

۲-  در این مثال ما Shift + V را به عنوان Hot Key انتخاب کردیم. “Shift + V” را فشار دهید و شماره به صورت خودکار بر روی صفحه شماره گیری روی صفحه کلاینت شما کپی می شود.

۳- برای شماره گیری دکمه «Call» را کلیک کنید.

 

پنل BLF (فیلد لامپ مشغول Busy)

کلاینت ۳CX برای ویندوز شامل یک پنل BLF ادغام شده می باشد و  درست مثل پنل BLF در تلفن IP کار می کند به این صورت که توسط یک نور کوچک نشان می دهد که یک داخلی در دسترس است یا مشغول. برای فعال کردن Panel BLF روی کلاینت ویندوز، منوی سریع روی صفحه نمایش اعلان ها را فشار دهید و “Show BLF side panel” را انتخاب کنید.

با انتخاب مخاطب مورد نظر شما می توانید یک تماس را به همین سادگی شروع کنید. انتقال تماس در پنل BLF به آسانی برقراری تماس می باشد. شما می توانید قبل یا پس از پاسخ دادن یا لحظه شنیدن صدای زنگ با کلیک بر روی مخاطب مورد نظر تماس را انتقال دهید.

نکته: با پنل BLF فقط می توانید انتقالات Blind را انجام دهید. Blind transfers انتقالاتی هستند که کورکورانه بدون هماهنگی با مخاطب و بصورت مستقیم و یک راست انجام می شوند.

 

پیکربندی BLF panel

پنل BLF را می توان توسط administrator از کنسول مدیریت و یا از طریق کلاینت ۳CX برای ویندوز پیکربندی نمود. تعداد دکمه های BLF موجود در هر گوشی متفاوت است. در کلاینت ۳CX به طور پیش فرض ۲۸ عدد (قابل ارتقا) می باشد. 

همچنین می توانید دکمه های BLF را به یک محل به اشتراک گذاشته شده یا یک شماره گیری سریع متصل کنید. این عملکرد توسط فشار دکمه اختصاصی BLF  به کاربران اجازه می دهد تا بتوانند به راحتی تماسها را به حالت پارک درآورده یا از این حالت خارج سازند.

 

گزینه های زیر برای BLF ها در دسترس هستند:

 •  BLF – حضور داخلی ها را نشان می دهد.

 • شماره گیری سریع یا Speed Dial – لینک به یک شماره تلفن برای تماس سریع و آسان.

 • سفارشی سازی Speed Dial

 • Shared parking یا حالت پارکینگ به اشتراک گذاشته شده.

 • عامل ورود/خروج یا Login /Logout.

 • تغییر وضعیت.

روش پیکربندی پنل BLF:

۱- روی دکمه مورد نظر راست کلیک کرده سپس گزینه Configure را انتخاب نمایید.

۲- در ۳CX پنجره BLF Settings را مشاهده خواهید کرد.

۳- در بخش Type نوع BLF  را برگزینید.

۴- داخلی مورد نظر را انتخاب نمایید.

 

Switchboard (فقط در ویندوز و مک موجود است)

Switchboard یک صفحه نمایش گسترده می باشد که ویژگی های بیشتری از یک صفحه نمایش منظم و همچنبن نمایش های بیشتری از جمله Wallboard  و نمایش های مدیریتی برای انتخاب دارد.

۱- از طریق کلیک بر روی آیکون  یا از quick menu می توانید به Switchboard دسترسی داشته باشید.

۲- روی مخاطب مورد نظر دو بار کلیک کنید تا تماس برقرار شود.

 

دریافت تماس توسط ۳CX Client

هنگام دریافت یک تماس، صفحه زیر ظاهر خواهد شد. بر روی “Answer“، “Decline” یا “Divert to Voicemail” می توانید کلیک کنید. با استفاده از کلاینت مک همچنین می توانید تماس را به یک داخلی دیگر دایورت کنید بدون اینکه نیاز به پاسخ داشته باشد.

چند نکته:

۱- اگر فوکوس را فعال کرده اید، در کلاینت ویندوز یا مک، کلاینت به طور خودکار ظاهر می شود.

۲- اگر ویژگی Auto Answer فعال شده باشد، در ویندوز یا Mac، کلاینت به طور خودکار به تماس پاسخ می دهد.

۳- هنگامی که یک تماس دریافت می شود، کلاینت ۳CX برای آندروید و iOS از فناوری PUSH برای بیدار شدن از گوشی هوشمند در حالت خواب استفاده می کند، بنابراین عمر باتری را کاهش می دهد.

۴- در کلاینت های گوشی های هوشمند شما می توانید تماس از دست رفته را در نوار اطلاع رسانی و همچنین از صفحه قفل شده مشاهده کنید.

 

تماس ویدئویی ۳CX Client برای ویندوز

در هنگام برخورد با یک مشتری یا حتی یک مشتری بالقوه، ارتباط چهره به چهره قوی تر از هر نوع تماس با دیگران است. اجازه ندهید در راه کسب و کارتان فاصله ایجاد شود با استفاده از کلاینت ۳CX برای ویندوز، شما به راحتی می توانید یک تماس ویدئویی را در محل بین دو یا چند طرف شروع کنید فقط کافیست که آنها دارای یک تلفن IP دارای قابلیت پخش ویدئو باشند یا از سرویس گیرنده ۳CX ویندوز استفاده کنند.

برقراری تماس ویدئویی با فردی که دوربین و میکروفن  یا یک تلفن IP دارای قابلیت پخش ویدئو دارد:

۱- روی دکمه Video  کلیک کنید.

۲- پنجره ویدئو ظاهر خواهد شد و اکنون تماس شما شامل فیلم و تصویر خواهد بود. در طول جلسه ویدئویی شما می توانید صفحه خود را به اشتراک بگذارید، تنظیمات را تغییر دهید یا حتی یک عکس بگیرید.

3CX Video call

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram