Panasonic، قدرتمند در برابر iPhone

بازگشت به تازه‌های دنیای IT و موبایل

کمپانی پاناسونیک که بیشتر نامش با محصولات لوازم خانگی و دوربین عجین شده است، امسال و در خلال برگزاری کنگره جهانی موبایل از گوشی های جدید هوشمند خود پرده برداری کرد. گوشی های هوشمند سری FZ در حد گوشی‌های لوکس، گران‌قیمت هستند. اما ویژگی‌های این گوشی با معیارهایی که معمولا کاربران از کلمه‌ لوکس در مورد گوشی‌ها تصور دارند، متفاوت است.

 این گوش دقیقا در نقطه مقابل گوشی های آیفون قرار گرفته و از نظر قیمت، بسیار گرانتر از آنهاست. قیمت این گوشی در بازار ۱۵۰۰ دلار است و با پرداخت ۱۰۰ دلار می توان بصورت یک گزینه انتخابی، اندروید را برای به اجرا درآوردن ویندوز ۱۰، روی آن اجرا کرد. این گوشی کاملا هدفمند، بصورت حرفه ای بر روی کاربر متمرکز شده و بر خلاف گوشی های آیفون که بیشتر توسط افراد خریداری می شد، مورد توجه سازمانها قرار خواهد گرفت و بیشتر آنها اقدام به خرید آن خواهند کرد.

FZ-N1-panasonic

 

  سری FZ، تلفنی که می تواند زندگی شما را نجات دهد

سری پاناسونیک FZ، در رده بندی صنعتی و کاربردی از جمله گوشی های هوشمند طراحی شده برای افرادی است که می خواهند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند. از خصوصیات برتر آن، “ویژگی قاتل” یا “killer feature” است. این ویژگی، عبارت است از یک اسکنر بارکد که در ۴۵ درجه تنظیم شده و در نتیجه می توانید هم صفحه نمایش را ببینید و هم از اسکنر استفاده کنید (در اکثر گوشی هایی که در این رده قرار دارند، اسکنر بارکد در بالا قرار گرفته که باعث نازک تر شدن تلفن شده و در عین حال کارایی اسکنر را به مراتب سخت تر می کند، چرا که نمی توانید صفحه نمایش را برای مشخص کردن هدف اسکنر ببینید). 

در  حالی که گوشی های آیفون با سقوط از ارتفاع ۱۲۰ سانتیمتر به سختی بدون ترک خوردگی صفحه نمایش خود، سالم باقی می ماند، با تستی که از گوشی های سری FZ بعمل آمده است، در سقوط از ارتفاع ۱۸۰ سانتیمتر، کاملا سالم بوده و می توانند تا ۲۰۰۰ بار سقوط از ارتفاع ۹۰ سانتیمتر، دچار هیچ ترک و شکستگی نشوند. علاوه بر این، گوشی های آیفون زمانی که مرطوب می شوند، آب را جذب می کنند، اما گوشی های FZ بصورتی طراحی شده اند که در عمق ۹۰ سانتی زیر آب قرار گرفته و تا ۳۰ دقیقه دوام می آورند و در زیر باران هم بصورت نامحدود دوام می آورند.

در آیفون (و به طور کلی اکثر گوشی ها) مشکل استفاده طولانی مدت وجود دارد. در این گوشی ها معمولا نمی توان صفحه نمایش را برای کل روز روشن نگه داشت. در گوشی های FZ می توان تا ۷ ساعت صفحه نمایش را روشن نگه داشت و در کل روز از توان عملیاتی کامل برخوردار است (تقریبا دو برابر راندمان گوشی های آیفون در حالت عادی). با استفاده از یک باتری جانبی این زمان به دو برابر خود می رسد، یعنی ۱۴ ساعت استفاده مداوم و ۲۸ ساعت استفاده گاه به گاه.

در شرایطی که شنیدن صدای طرف مقابل در محیط پر سر و صدا بسیار دشوار است، FZ بشکلی هوشمندانه نویز مربوط به صداهای محیط شخص مخاطب را حذف می کند. در شرایطی که درجه صدا را تا انتها بالا برده و باز قادر به شنیدن صدای طرف مقابل نباشیم، گوشی های FZ حجمی حدود ۱۰۰ دسی بل از صدا را با قدرت پمپ می کنند (در شرایط وجود صدایی مانند صدای موتور سیکلت یا اتومبیل مخصوص حرکت روى برف)

بطور خلاصه، اگر در شرایطی که هیچ تلفن دیگری پاسخگویی نیازهای شما نبوده و به یک تلفن نیاز داشتید، این گوشی ها مطمئنا مشکلتان را رفع می کنند. ارتش، پلیس، آتش نشانی و نیروهای امداد و نجات، کارمندان پذیرش و تکنسین ها، از جمله مخاطبین این نوع گوشی ها بشمار می آیند.

 ممکن است در حالت عادی از ویژگی اسکنر بارکد در تلفن شخصی خود استفاده نکنیم، ولی نازکی بیش از حد باتری و عمر بیشتر آن، طراحی تقریبا نشکن، و اطمینان از قابلیت بهره مندی از گوشی در هر زمان که ما به آن نیاز داریم، از نشانه های ارزشمند بودن این سری محسوب می شود. تمامی این موارد نقطه مقابل گوشی های آیفون محسوب می شوند، مواردی که تقریبا در ویترین های آیفون و بسیاری از داد و ستد هایی که فقط برای زیبایی ظاهری انجام داده ایم، یافت نمی شود. امروزه بهترین انتخاب زمانی اتفاق می افتد که تلفنی به مراتب قوی تر و با قابلیت استفاده طولانی تر از آنچه که ما به طور معمول بکار می بریم، رخ دهد. باید بخاطر داشته باشیم که ممکن است مشابه بازار برندهای هامر- Hummer و جیپ- Jeep، این گوشی ها هم از بازار مشتریان خاص برخوردار شوند. در حال حاضر، گوشی های اندروید FZ-N1 و ویندوز FZ-N1 پاناسونیک، نمایشگر بالاترین درجه گوشی های نظامی هستند.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram