Mitel بالاخره ShoreTel را با ۵۳۰ میلیون دلار بدست می آورد

بازگشت به اخبار

Mitel در نهایت ShoreTel را به ازای ۵۳۰ میلیون دلار جذب می کند و بازار UCaaS (ارائه سیستم های ارتباطی یکپارچه به عنوان خدمات) خود را گسترش می دهد

 Mitel پیشنهادی موفقیت آمیز برای خرید رقیب خود ShoreTel ارائه داد و این شرکت را تبدیل به دومین بازیکن بزرگ در ارتباطات یکپارچه به عنوان یک سرویس (UCaaS) ساخت. تحت شرایط قرارداد، مایتل ۱۰۰٪ سهام برجسته Shoretel از سهام عادی برای ۷.۵۰ دلار هر سهم که ارزش کلی سهام تقریبا ۵۳۰ میلیون دلار می شود را به دست می آورد . ارزش کلی شرکت حدود ۴۳۰ میلیون دلار می باشد. 

به عنوان یک شرکت ترکیبی، Mitel جدید تهدید بیشتری برای دیگر بازیکنان مانند BroadSoft خواهد شد. پس از اتمام قرارداد، شرکت ترکیبی در اتاوای کانادا مستقر خواهد شد و به عنوان Mitel ادامه خواهد داد. Rich McBee، مدیرعامل Mitel، ترکیب سازمانی را هدایت می کند. استیو اسپونر، CFO مالی Mitel، همچنان در این نقش باقی خواهد ماند.

McBee در انتشاری اظهار داشت: “این ترکیب بسیار طبیعی است که ما را قادر می سازد تا به تحکیم صنعت و استفاده از فرصت های هم افزایی هزینه در افزودن فناوری های جدید و رشد چشمگیر برتر در کسب و کارمان کمک کند.” 

IHS Research می گوید بازار UCaaS آمریکای شمالی برترین است و به طور مداوم در حال تکامل می باشد. 

بازار UCaaS در آمریکای شمالی با آینده ای قدرتمند و پویا مشخص شده است. دایان میرز، مدیر تحقیقات ارشد IHS Markit، در یک یادداشت تحقیقاتی گفت: ادغام و جذب سرمایه گذاران همچنان ادامه دارد، زیرا ارائه دهندگان به دنبال قابلیت های جدید و پایداری درازمدت هستند. 

پس از آنکه سهامداران ShoreTel  بیش از ۵۰ درصد سهام ShoreTel را به معرض نمایش گذاشتند و شرکت ها با تاییدیه های قانونی موافقت کرده اند، انتظار می رود که این معامله در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ تکمیل شود. 

معامله با استفاده از پیشنهاد منصفانه پول نقد برای تمام سهام ShoreTel تکمیل و پس از آن ادغام می شود که نیازی به تایید سهامداران ShoreTel نیست و سهام متعلق به ShoreTel به ازای حق دریافت ۷۵۰ دلار پول نقد برای هر سهم در پیشنهاد مناقصه دریافت خواهد شد. هیئت مدیره ShoreTel توصیه کرده اند سهامداران ShoreTel سهام خود را در این پیشنهاد به حالت مناقصه ارائه دهند.  

برای Mitel، این معامله یک حماسه دراز مدت در بخش عرضه کننده UCaaS محسوب می شود. در سال ۲۰۱۴، هیئت مدیره ShoreTel درخواست های ناخواسته ۵۱۰ میلیون دلاری Mitel Networks برای به دست آوردن این شرکت را رد کردند و گفتند که این ارزش کمی برای شرکت و آینده آن دارد.  که بعد از آن، Mitel پیشنهاد اصلاح شده ای با قیمت بالاتری ارائه داد.

ShortTel تنها هدف Mitel در سال های اخیر برای خرید محسوب می شود. البته Polycom نیز با Mitel پس از موافقت شرکت سهامی خصوصی Siris با سرمایه ۲ میلیارد دلار در ماه جولای ۲۰۱۶ به توافق رسیدند.

مدیریت Elliot، یک سهامدار فعال، به منظور راه اندازی عملیات خود برای به دست آوردن سهم بیشتری در بخش ارتباطات و همکاری یکپارچه، به توافق میان Mitel و Polycom در سال ۲۰۱۵ کمک کرد.

 

 

 

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedininstagram