ماژول جدید نظرسنجی و CRM Lookup در ۳CX

بازگشت به 3CX

در آپدیت جدید برنامۀ   ۳CX  Call Flow Designer یا CFD  دو افزونه جدید Survey و CRM Lookup افزوده شده است که بسیار آسان  و مرحله به مرحله قابل پیکربندی هستند.

ماژول نظرسنجی ۳CX

ماژول نظرسنجی 3CX

در برنامه سفارشی سازی ۳CX یا همان CFD یک گزینه بصورت آماده برای نظرسنجی ایجاد شده تا بدون نیاز به پیچیدگی های حرفه ای کدنویسی بتوان از آن در سیستم تلفنی بهره برد.

امکانات ماژول نظرسنجی:

  • انتخاب پرسش های عمومی مانند پرسش مقدماتی و خداحافظی.

  • مدیریت سوالات براساس انواع موجود: بله/خیر، دامنه یا رنج و ضبط یا رکوردینگ.

  • جمع آوری پاسخ ها در فایل CSV همراه با گزینه ای برای افزودن اطلاعات اضافه و سفارشی در فایل خروجی.

CRM Lookup

اجرای کوئری ها در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان ادغام شده (CRM)

3cx crm

توسط افزونۀ CRM Lookup  می توان کوئری ها را بر روی CRM مدیریت و اجرا نمود. بنابراین برای پردازش اطلاعات سیستم CRM در برنامه Call Flow دسترسی سریع تری خواهیم داشت. این افزونه در نسخه جدید برنامه افزوده شده است.


نکته: برای استفاده از افزونه CRM Lookup لازم است ابتدا CRM را بصورت server-side پیکربندی کرده باشید و CRM شما باید با ۳CX سازگار باشد. نرم افزار Cytco CRM قابلیت ادغام با ۳CX را دارد و در چندین پروژه در حال بهره برداری است.

جهت مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با شرکت سیتکو به عنوان نماینده رسمی ۳CX در ایران از طریق شماره تماس ۴۲۵۰۹ در ارتباط باشید. همچنین جهت دریافت دموی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان Cytco CRM می توانید مشخصات (ایمیل، نام شرکت و شماره تماس) خود را به نشانی CRM@Cytco.net ارسال نمایید.


لینک درخواست دموی نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان Cytco CRM:   

 CRM-Iran.com


مطالب مفید دربارۀ ۳CX

Facebooktwitterlinkedininstagram