ویدئو کنفرانس
8,261 بازدید

پیپل لینک یکی از بهترین ارائه دهندگان نرم افزار، راهکارها و خدمات در زمینه ویدئو کنفرانس در هند می باشد که دارای گواهینامه ISO 9001:2008 نیز است. این ارائه دهنده یکی از پیشگامان ویدئو کنفرانس های با کیفیت با استفاده از کامپیوتر شخصی و با کیفیت HD بر روی شبکه های IP می باشد.
این شرکت راهکارهای ویدئوکنفرانس را برای سازمان های بزرگ تنها با یک سوم پهنای باند سایر راهکارهای مشابه، ارائه می دهد. با استفاده از سرویس های نرم افزاری ویدئوکنفرانس با امنیت بالا، مقرون به صرفه و حرفه ای پیپل لینک می توان به طور مجازی افراد را در هر جای دنیا ملاقات کرد و باید توجه داشت که این ملاقات ها محدود به مکان های مشخصی که در آنها از قبل تجهیزات نصب گردیده، نمی شود. این تکنولوژی ویدئو کنفرانس بر اساس مدل کاربران همزمان کار می کند.
کاربران می توانند به تعداد لایسنس های خریداری شده، به طور همزمان و صرفنظر از مکانشان، به یکدیگر متصل شوند. به عنوان مثال، اگر ۱۰ لایسنس خریداری شده باشد، می توان به طور همزمان به هر یک از ۱۰ مکان متصل شد و این امر محدود به مکان های ثابت نمی شود (برخلاف محصولات سایر رقبا که در ویدئوکنفرانس فقط به مکان های ثابت می توان متصل شد).

Healthcare Video Conferencing

Healthcare Video Conferencing

معماری سرور ویدئوکنفرانس پیپل لینک
راهکار ویدئوکنفرانس پیپل لینک (PVCS): معماری MCU از نوع مستر/اسلیو می باشد و به نحوی استقرار یافته اند که MCU مرکزی و سایر MCUهای محلی می توانند برای به اشتراک گذاری پورت های ویدئوکنفرانس، افزونگی و بهینه سازی استفاده از پهنای باند به یکدیگر متصل شوند. هر MCU (MCU مرکزی و سایر MCU های محلی) این قابلیت را دارد که از پورت های ویدئوکنفرانس موجود بر روی MCU محلی و سایر MCUها استفاده کند و این کار را از طریق ورود به MCU محلی انجام می دهد تا با استفاده از کنفرانس های محلی، از اتلاف پهنای باند در محل MCU مرکزی جلوگیری شود. معماری MCU به گونه ای است که در صورتی که MCU مستر از کار بیفتد، هریک از MCUهای اسلیو می توانند جایگزین مستر شده و تمام منابع MCUهای اسلیو همچنان می توانند به اشتراک گذاشته شوند. در صورت لزوم، هریک از MCUهای اسلیو قادرند به صورت یک MCU مستر مستقل، بدون به اشتراک گذاری منابع کار کنند.
معماری سرور ویدئوکنفرانس پیپل لینک

Peoplelink Video Conference

Peoplelink Video Conference

راهکار ویدئوکنفرانس پیپل لینک مبتنی بر استاندارد XMPP توسعه یافته است. این راهکار، بستری برای ویدئوکنفرانس سازمانی است که مبتنی بر نرم افزار بوده و ماژولار و توزیع یافته می باشد. این سیستم، قابلیت توسعه و گسترش کارکردها را مد نظر داشته و به کاربران اجازه می دهد با یکدیگر ارتباطات فوری داشته باشند، کنفرانس های آنلاین را به حالت نگه داشتن درآورده، اطلاع رسانی های کنفرانس را در اختیار قرار کاربران قرار داده و غیره. این سیستم، راهکار ارتباطی مالتی مدیای کامل و یکپارچه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد.
سیستم PVCS یکی از اولین راهکارهای نرم افزاری ویدئوکنفرانس است که با GIPS سازگار می باشد. GIPS یک راهکار و استاندارد ارتباطات صوتی است که در دنیا پیشرو بوده و برای کاربران بهترین تجربه ارتباط صوتی را به ارمغان می آورد و کیفیتی عالی از ارتباط صوتی را ارائه کرده که از تلفن بهتر می باشد. این راهکار دارای خصوصیاتی از قبیل AEC ( حذف اکوی آکوستیک)، AGC (کنترل کننده قدرت سیگنال) و NR (کاهش نویز) می باشد که برای کاربردهای کنفرانس طراحی شده اند.
این راهکار از الگوریتم های فشرده سازی ویدئوی MPEG4 و H264 VBR/CBR استفاده می کند که نرخ فشرده سازی خوبی داشته و در زمینه پهنای باند نیز تطبیق پذیری بسیار خوبی دارند، بنابراین با بهره گیری از مکانیسم های کنترل جریان و تطبیق پذیری پهنای باند این الگوریتم ها، تضمین می کند که حتی در شرایطی که شبکه ضعیف است، جلوه های بصری ایده آل را به کاربران ارائه دهد. تکنولوژی مالتی پلکسینگ چند کاناله ویدئویی که در این سیستم به کار رفته این امکان را فراهم می کند که یک کانال ویدئویی را بتوان بین چندین سیگنال ویدئویی مالتی پلکس کرد. در نتیجه کارایی انتقال بهبود یافته، در پهنای باند شبکه صرفه جویی شده و انتقال را ساده می کند.

پیپل لینک طیف وسیعی از محصولات نرم افزاری و راهکارهای ویدئو کنفرانس را ارائه می دهد، که هم می توان آن ها را خریداری کرد و یا از خدمات اجاره ای (SaaS) آن استفاده نمود. اگر تصمیم گرفته اید خدمات و راهکارهای ویدئو کنفرانس را پیاده سازی کنید، پیپل لینک انتخاب درستی است. پیپل لینک یک شرکت دارای مجوز ISO 9001:2008 است که جامع ترین راهکارها و محصولات کنفرانس ویدئویی چند جانبه را در هند و در سرتاسر دنیا ارائه می دهد.
راهکارهای نرم افزاری ویدئو کنفرانس پیپل لینک باعث می شود هزینه های ماهیانه مربوط به مسافرتها تا ۸۰ درصد کاهش یافته و بیش از ۵۰ درصد در هزینه های جاری پهنای باند و زیرساخت ها صرفه جویی شود.

PVCS استاندارد
یک گزینه نرم افزاری مقرون به صرفه می باشد و برای کاربرانی مناسب است که برای ویدئو کنفرانس نیاز به یک وسیله همه منظوره دارند. PVCS Std با استانداردهای ویدئو کنفرانس سازگار بوده و با یک PC استاندارد و اتصال اینترنتی، کیفیت مناسبی را ارائه می دهد که اتصال اینترنتی شامل باند گسترده و کارت های دیتای وایرلس موبایل می شود.


 PVC Insta Pro

این محصول، خدمات نرم افزاری ویدئو کنفرانس تجاری را در هر مکان و بین فایروال های متعدد ارائه کرده و نیازی به اتصال VPN ندارد. مهم تر از همه این که نیازی به دانلود نرم افزار کلاینت نداشته، می توانید به آسانی لاگین کرده و ظرف چند ثانیه در نشست ویدئو کنفرانس حضور یابید.
بیشتر

PVC HD Tru Telepresense

این محصول، تجربه ای از کیفیت برتر، انعطاف پذیری منحصر به فرد و کارایی فوق العاده را به کاربر ارائه می دهد. این محصول امکان ارتباط با مشتریان، شرکاء و کارکنانتان در سرتاسر دنیا و با کیفیت ویدئو فوق العاده ۱۰۸۰p ، کنفرانس ویدئویی را فراهم می سازد.
بیشتر

PeopleLink Ultra

این محصول، یک سیستم نرم افزاری ویدئو کنفرانس با ظرفیت بالاست که برای شرکت های بزرگ با کارایی بالا را ارائه می دهد. این راهکار از تعداد نامحدودی اتاق کنفرانس پشتیبانی می کند و این امکان را ایجاد می کند که یک اتاق کنفرانس قابلیت نگهداری بیش از ۱۰۰۰ شرکت کننده را داشته باشد.
بیشتر

PeopleLink Instant Messenger (P2P)

مسنجر سازمانی P2P، واسط گرافیکی کاربر پسند داشته که استفاده از آن برای کاربران بسیار ساده است. این محصول همراه با سیستم کنفرانس کار می کند تا برای شرکت کنندگان در کنفرانس این امکان فراهم شود که با یکدیگر چت متنی و سمعی بصری داشته باشند،
بیشتر

مقایسه پیپل لینک با برندهای دیگر


پیپل لینک پیشرفته ترین راهکارهای ویدئو کنفرانس را ارائه می دهد. در واقع این برند، پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود در زمینه وب کنفرانس، نقاط پایانی ویدئو کنفرانس و MCUها را در قالب یک راهکار یکپارچه ارائه می کند. با این که پیپل لینک در حال حاضر، پیشرفته ترین راهکار ویدئو کنفرانس محسوب شده و امکانات بسیار بیشتری در قیاس با سایر راهکارهای مشابه ارائه می نماید، اما برای آگاهی بیشتر علاقه مندان، جدول زیر جهت بررسی و مقایسه ارائه شده است.

Sony پلی کام (Polycom) تندبِرگ (Cisco Tandberg)
لینک مقایسه لینک مقایسه لینک مقایسه
webex Lync
لینک مقایسه لینک مقایسه