مقایسه پیپل لینک با سونی (Sony)
1,292 بازدید

پیپل لینکسونی (Sony)
پیپل لینک از جدیدترین تکنولوژی فشرده سازی (H.264 VBR/CBR) استفاده کرده که با کمترین پهنای باند، ویدئوی با کیفیتی را ارائه می کند. این تکنولوژی حتی با پهنای باند ۱۲۸Kbps uplink/downlink نیز کار می کند.سونی از فشرده سازی H.264 ساده، استفاده کرده که حداقل به پهنای باند ۳۸۴ تا ۵۱۲ Kbps نیاز دارد.
پیپل لینک این قابلیت را دارد که در یک کنفرانس، به طور همزمان به ۲ تا ۱۰۰۰ مکان مختلف وصل شود.این امکان وجود ندارد. (برای اتصال به بیش از ۵ مکان، باید یک MCU خارجی خریداری شود.)
قابلیت ارتقاء پورت های MCU/ لایسنس ها به هر تعداد لازماین امکان وجود ندارد.
دارای گیتوی H.323 و SIP به منظور اتصال به راهکارهای سخت افزاری ویدئو کنفرانسبله
لایسنس های کلاینت، نامحدود و رایگان بوده و فقط برای MCU باید هزینه پرداخت شود.دارای ویدئو کنفرانس نرم افزاری بوده که به ازای هر PC باید هزینه پرداخت شود و به پهنای باند بالایی نیاز دارد.
توازن بار و قابلیت پخش شدن آبشاری MCU(MCU cascading) که باعث می شود مکان ها به نزدیکترین MCU اسلیو متصل شده و از اتلاف پهنای باند در محل MCU مستر در دفتر مرکزی جلوگیری شود.این امکان وجود ندارد.
قابلیت اتصال به دوربین های PTZ برای استفاده در اتاق های کنفرانس/ هیئت مدیره که این دوربین های PTZ می توانند از راه دور مدیریت شوند.دوربین PTZ به صورت داخلی و همراه با کدک وجود دارد.
پشتیبانی از چندپخشی در شبکه های LAN و تک پخشی در شبکه های عمومی.فقط تک پخشی
پشتیبانی از کاربران همه پخشیاین امکان وجود ندارد.
قابلیت اتصال به دوربین های نظارتی IP و مدیریت آن ها از یک مکان مرکزی.این امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از کاربران با ارتباطات یک طرفه و دو طرفهاین امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از حداکثر ۲۴، ۴۸، ۹۶ ویدئو در یک صفحه نمایشاین امکان وجود ندارد.
ماژول اختیاری حضور از راه دور (Telepresence) که امکان اتصال به ۴ تا ۱۶ صفحه نمایش مختلف را فراهم کرده و می توان مکان های متعدد را در چند مانیتور، به صورت تمام صفحه، مشاهده کرد.این امکان وجود ندارد.
ماژول اختیاری هات استندبای (Hot Standby) که یک MCU پشتیبان ایجاد کرده و در مواقعی که MCU از کار می افتد به طور خودکار جای آن را می گیرد. با این ماژول دیگر نیازی نیست که ۲ MCU خریداری شود.این امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از کیفیت استاندارد (۳۵۲*۲۸۸ @۳۰ fps) و (۶۴۰*۴۸۰@ ۳۰fps)بله
قابلیت ارتقا کیفیت استاندارد به HD (1280*720P)این امکان وجود ندارد، باید محصول جدید خریداری شود.
قابلیت ارتقا کیفیت استاندارد به HD (1280*720P) و راهکار حضور از راه دور (۱۹۲۰*۱۰۸۰p)این امکان وجود ندارد، باید محصول جدید خریداری شود.
پشتیبانی همزمان از ۱۲ کانال صوتی به صورت دو طرفهاین امکان وجود ندارد.
قابلیت پشتیبانی از ۲۵۰۰ کاربر/مکان در مد یک طرفهاین امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از سوئیچینگ خودکار صدا، به این صورت که صفحه نمایش مکان/ کاربری که در حال صحبت است به صورت خودکار بزرگتر می شود.این امکان وجود دارد.
پشتیبانی از به اشتراک گذاری برنامه کاربردی و دارای ابزارهای یادداشت و حاشیه نویسی از قبیل اشاره گر لیزری، نشانگر دست، هایلایت و غیرهاین امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از به اشتراک گذاری فایل های ورد، پاور پوینت، اکسل، PDF و دارای ابزارهای یادداشت و حاشیه نویسی از قبیل اشاره گر لیزری، نشانگر دست، هایلایت و غیرهاین امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از به اشتراک گذاری دسکتاپنرم افزار People Content باید برای هر مکان تهیه شود.
پشتیبانی از قابلیت قفل کردن کنفرانس تا در مواردی که کنفرانس محرمانه است، حتی اگر کسی رمز ورود را بداند نتواند وارد شود.این امکان وجود ندارد.
گزینه انتقال فایلاین امکان وجود ندارد.
دارای وایت برد دیجیتالی کاملاً تعاملی همراه با ابزارهای یادداشت و حاشیه نویسی از قبیل اشاره گر لیزری، نشانگر دست، هایلایت، خودکارهایی با ضخامت و رنگ های مختلف، اشکال مختلف، امکان نوشتن مستقیم از طریق صفحه کلید و استفاده از خودکار وایرلس پیپل لینک که با استفاده از آن از فاصله ۳۰ فوت نیز می توان روی تخته نوشت.وایت برد تعاملی باید به طور جداگانه خریداری شود.
قابلیت نظرسنجیاین امکان وجود ندارد.
چت متنی چند جانبهاین امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از چت متنی خصوصی این قابلیت را به وجود می آورد که شرکت کنندگان بتوانند در طول کنفرانس چت خصوصی داشته باشند. مدیر باید کنترل لازم برای غیرفعال کردن این گزینه در صورت نیاز را داشته باشد.این امکان وجود ندارد.
MCU از ایجاد چندین کنفرانس به طور همزمان پشتیبانی می کند.این امکان وجود ندارد.
پشتیبانی از کدک های صوتی که پهنای باند کمی استفاده می کنند: GIPS 6.4 Kbps و CELP و G.723نیاز به ۱۶Kbps برای صوت
پشتیبانی از صفحه نمایش دوگانهاین امکان وجود دارد.
دارای قابلیت ضبط ویدئوراهکار ضبط ویدئو باید به طور جداگانه خریداری شود.
قابلیت پخش فایل های مدیا برای شرکت کنندگان در کنفرانساین امکان وجود ندارد.
دارای ماژول مسنجر ویدئویی فوری به منظور برقراری تماس های ویدئو کنفرانس نقطه به نقطه، همچنین با این ماژول می توان شرکت کنندگان را به ویدئو کنفرانس دعوت کرد و کاربران با یک کلیک و به آسانی وارد ویدئو کنفرانس می شوند.این امکان وجود ندارد.
قابلیت افزودن ماژول های اختیاری زیر در آیندهاین امکان وجود ندارد.
ماژول ها اختیاری اتصال PSTN: که با استفاده از آن می توان از درون ویدئو کنفرانس با موبایل و تلفن های خطوط ثابت تماس برقرار کرد.فقط با خطوط ISDN این قابلیت وجود دارد.
ماژول اختیاری خطوط تلفن SIP: که می توان با استفاده از سرویس های IP کم هزینه، با موبایل و تلفن تماس برقرار کرد.این امکان وجود ندارد.
ماژول اختیاری اتصال ویپ که با آن می توان با استفاده از ویپ، از درون ویدئو کنفرانس با هر موبایل یا تلفن ثابتی ارتباط برقرار کرد.این امکان وجود ندارد.