ویپ (VoIP)
11,762 بازدید

فناوری ویپ VoIP زمینه اصلی فعالیت این مجموعه طی سالیان گذشته بوده است. تنها اندکی پس از فراگیر شدن ویپ در دنیا این مجموعه به بررسی و شناخت آن پرداخت و با فروش حساب های اعتباری تماس های تلفن اینترنتی از طریق کامپیوتر، فعالیت خود را آغاز نمود.

 

اولین شرکای تجاری


323123213
23232133
 

دو شرکت آمریکایی مشهور     Net2Phone و Deltathree اولین شرکای تجاری محسوب می شوند که با عقد قرارداد رسمی با شرکت Deltathree نمایندگی رسمی آن اخذ و ارائه سرویس iConnecthere این شرکت در ایران آغاز گردید. با گذشت کمتر از ۶ ماه بیش از ۱۰۰ سرویس دهنده تلفن اینترنتی من جمله کافی نت های سراسر کشور به مشتریان این خدمات تبدیل شدند.

اخذ نمایندگی ۲ برند مشهورVoIP و ارائه خدمات آنها به بیش از ۱۰۰ شرکت سرویس دهنده اینترنتی و کافی نت ها

گام بعدی اخذ نمایندگی شرکت آمریکایی Quicknet Technologies بود که برای اولین بار در دنیا کارت های PCI را به منظور استفاده در فناوری ویپ ارائه نمود. نصب و راه اندازی شرکت های سرویس دهنده کارت های تلفنی با استفاده از محصولات Quicknet پس از طی یکسال به حدود ۴۰ شرکت رسید. این موفقیت، باعث انتخاب این مجموعه به عنوان نماینده فروش نمونه شرکت Quicknet در سراسر جهان گردید.

 
ارائه اولین راهکار Phone 2 Phone با استفاده از کارت های PCI و کسب عنوان نماینده فروش منتخب توسط شرکت Quicknet

پس از اخذ این موفقیت ها راهکارهای شرکت آمریکایی Clarent که بزرگترین شرکت در زمینه فناوری ویپ محسوب می گردید مورد توجه قرار گرفت. (در سال ۲۰۰۲ ترافیک تلفنی انجام شده با تجهیزات این شرکت در جهان ۸ برابر شرکت معظم سیسکو بود)

 

این راه کارها در پروژهای متعددی به کار گرفته شد که مشهورترین آن ها سوییچ تلفن بین الملل شرکت ایران خودرو بود و این شرکت به طرز چشمگیری هزینه های تلفن بین الملل خود را از آن تاریخ کاهش داد.

شرکت سیتکو در سال ۱۳۸۲ طی دوره محدود ۹ ماهه به ارائه سرویس عمومی و کارت های تلفنی ویپ پرداخت و در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یافت. هزاران مشترک با ترافیک بیش از ۱ میلیون دقیقه تلفن بین المللی در ماه نتیجه فراگیر شدن سریع خدمات عمومی سیتکو بود.

به دلیل پاره مشکلات غیرفنی شرکت تصمیم به واگذاری امتیاز کارت تلفن به مجموعه ای دیگر و تمرکز مجدد بر ارائه خدمات فنی در زمینه ویپ پرداخت.

طی سالیانی که زیرساخت های لازم برای شبکه IP مهیا می گشت این شرکت با حضور در نمایشگاه ها، ترجمه و تولید محتوا در این زمینه و فرهنگ سازی در حد توان خود تلاش نمود.

سال ها حضور مستمر در نمایشگاه های داخلی و خارجی به همراه تولید محتوای علمی فارسی در زمینه فناوری VoIP

با افزایش تحریم های بین المللی نمایندگی های شرکت لغو گردید و امکان ارائه خدمات از سوی شرکت های معتبر دنیا دچار اختلال شد. لذا سیتکو تصمیم به استفاده از راه کارهای متن باز و بومی سازی آنها جهت رفع نیازهای مخابراتی داخلی نمود.

اجرای راه کارهای متن باز در صدها پروژه مختلف در زمینه های بسیار متفاوت نظیر:

 

 •  

  تلفن بانک

 •  

  تلفن گویای پیشرفته و هوشمند

 •  

  مراکز تلفن یکپارچه

 •  

  ارتباط راه کارهای تلفنی و ارتباطی با نرم افزارهای دیگر مثل اتوماسیون و CRM

 •  

  سرورهای پرظرفیت فکس FAX Over IP

 •  

  ارتباط و توسعه سیستم های نسل قدیم در پروژه های ترکیبی Hybrid

 •  

  مراکز تماس Contact Centers

 •  

  ارتباط میان سیستم ارتباطی و سرورهای GIS و ….

سیتکو را در بالاترین سطح فنی ممکن برای تولید و سفارشی سازی راه کارهای بسیار گوناگون در زمینه فناوری VoIP قرار داده است.

در بخش ماژول ها می توانید برخی از ماژول های سفارشی برای سیستم هایی نظیر استریسک که محبوب ترین مرکز تلفن متن باز در فناوری ویپ محسوب می شود، را ملاحظه فرمایید.

سیتکو هم اکنون نماینده مستقیم برندهای مختلفی در فناوری VoIP، با پوشش طیف وسیعی از محصولات و سخت افزارها، نظیر گوشی های شبکه، گیتوی ها، کارت های PCI، ویدیو کنفرانس و لوازم جانبی بوده و در زمزه بزرگترین واردکنندگان مستقیم و توزیع کنندگان این تجهیزات در ایران قرار می گیرد. همچنین به عنوان تنها شرکت عضو در اتحادیه دستگاه های مخابراتی در رسته VoIP مرجعی معتبر و قابل اعتماد برای مشتریان و متقاضیان تجهیزات این فناوری محسوب می گردد.

طبیعتا بنا بر برخی ملاحظات، تمامی محصولات نرم افزاری و یا جزییات پروژه های اجرا شده، قابل انتشار در فضای مجازی نیستند. لذا در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.